OLYMPIONIK MARTIN FUKSA: „RÁD VEZMU AUTO, PUSTÍM NAHLAS HUDBU A JEDU NĚKAM NA VÝLET
16. 11. 2016

OLYMPIONIK MARTIN FUKSA: „RÁD VEZMU AUTO, PUSTÍM NAHLAS HUDBU A JEDU NĚKAM NA VÝLET"

Tentokrát jsme v našem rozhovoru opustili hudební vody a zabrousili jsme naopak do prostředí vrcholového sportu. Odpovídajícím je tentokrát třiadvacetiletý rychlostní kanoista Martin Fuksa, který se do našich pamětí zapsal hlavně letos v létě během Letních olympijských her v Rio de Janeiru. Jaké má cíle nebo jak vypadá jeho playlist? Dozvíte se níže:

Kdo jsi?
Cílevědomej spotovec, kterej žije sportem. Jde si za svým snem a je vděčnej, že může dělat to, co ho baví. Naprosto spokojenej a pozitivní člověk.

A jak si naopak myslíš, že tě vnímají ti, co tě znají?
Doufám, že nějak podobně jako já vidím sám sebe. Nejsem samozřejmě dokonalej, takže budu pro někoho možná někdy trošku i zmrd.

Jseš ale hlavně sportovec tělem i duší, přesto musíš určitě umět relaxovat. Jaký způsob uvolnění volíš nejčastěji?
I když se snažím makat na sobě co nejvíc to jde, tak i ten sport samotnej je pro mě určitým způsobem relax a nemusí se jednat jen o rychlostní kanoistiku. Rád vemu auto, pustím nahlas hudbu a jedu na nějakej vejlet, nebo se jen tak projet. A samozřejmě to spojím s nějakým gurmánským zážitkem, protože jídlu fakt lahodím. Jindy zas jen ležím doma, čtu si, brouzdám po netu nebo poslouchám hudbu. Klasika volna je masáž a sauna.

Do jaké míry řešíš módu a fashion? Máš třeba nějaké nejoblíbenější sneakers?Řeším – neřeším, většinu svýho času na sebe hodím triko, tepláky, kšiltovku, boty a jedu na trénink. Když je ale příležitost, rozhodně se rád oblíknu trošku ve stylu a kupuju nebo dostanu celkem dost hadrů, který si třeba na sebe vezmu jen jednou. Značky moc neřeším. Co se mi líbí, to beru, ať už je to street wear nebo nějaká high fashion. Sneakers obecně jsem zatím moc nepropadl. Nosím klasický kousky – zase, hlavně se mi musej líbit a musí to ladit k outfitu.

Jsme web, který je zaměřen převážně na urban hudbu a lifestyle, sleduješ tahle odvětví?
Rozhodně. Celej můj dosavadní život je takovej můj lifestyle, protože si vlastně v uvozovkách můžu dělat, co chci. Cestuju, poznávám nový místa, kulturu, mám okolo sebe skvělý lidi a tohle všechno dohromady je prostě strašně top. Co se týče hudby, ujíždím právě hlavně na rapu.

Dokázal bys dát třeba top 5 skladeb, které momentálně jedeš v playlistu?Nedokázal, je toho moc, ale hodím nějaký alba, co si momentálně jedu. Když vemu mobil, tak bys u mě našel Rae Sremmurd – SremmLife 1, 2, Wiz Khalifa – Khalifa, Drake – Views, Kanye West – The Life of Pablo, pak bys tam něco našel od ASAP Rockyho nebo Machine Gun Kelly a mnoha dalších. Z českejch momentálně Jickson – Origami, Logic – Ze dna, Kanabis – 9Evet nebo Viktor Sheen – NSD. Potom se mi strašně líbí celková tvorba Paulieho Garanda a těším se na nový alba od Rytmuse nebo Pil Cho.

Tvůj nejsilnější kulturní zážitek z poslední doby?
Bezkonkurenčně Letní olympijské hry v Riu!

Právě tam jsi letos reprezentoval Českou republiku. Jaký to byl pro tebe pocit?
Pro mě naprosto skvělěj zážitek. Myslím, že dostat se na olympiádu je sen skoro každýho sportovce a já jsem hrozně rád, že se mi to povedlo. Zárověň doufám, že jsem na „olympošce“ nebyl naposledy. Všechny ty věci se ani moc popsat nedaj, to člověk musí prostě zažít. A nasávat tu atmosféru.

Jako několikanásobný mistr ČR a také mistr světa v loňském Miláně jsi toho na svůj poměrně mladý věk, stihnul už hodně. Máš vytyčený nějaký osobní cíl, kterého chceš dosáhnout?
Když se budem bavit o osobních cílech ve sportu, do kterého se snažím dávat opravdu všechno, tak mimo toho, že chci sbírat pořád co nejvíc medailí z Mistrovství světa, Evropy, ČR a světovejch pohárů, můj největší sen a cíl je rozhodně jen jeden. A to je olympijská medaile.

Co bys doporučil začínajícím sportovcům jako jsi byl kdysi ty?
Ať si vyberou hlavně sport, kterej je bude stoprocentně naplňovat a bavit. Když se jim tohle povede, pak už stačí jen vydržet a makat, protože kdo ví, třeba zrovna ty můžeš bejt jednou nejlepší na světě v tom co děláš! Držím palce! 

ZDROJ: www.banger.cz

 

 

Martin Fuksa