MARTIN FUKSA: NEMUSÍTE MÍT LUXUSNÍ PODMÍNKY. STAČÍ LÁSKA A SRDCE
28. 1. 2017

MARTIN FUKSA: NEMUSÍTE MÍT LUXUSNÍ PODMÍNKY. STAČÍ LÁSKA A SRDCE

Až doteď znal zamrzlé Labe jen z vyprávění. „Je to tak, nepamatuju si, kdy bylo zamrzlé. Táta a děda mi ale vyprávěli, že si vždycky vykopali díru v ledu a pádlovali.Viděl jsem i jejich fotky,“ vypráví rychlostní kanoista Martin Fuksa. „Přišlo mi jako dobrý nápad, si takovou fotku taky udělat. A říct tím spoustu věcí.“

 

Co třeba?
Že nejdůležitější je, jakou lásku a srdce tomu dáváte. Že když to člověka baví, nemusí mít super luxusní podmínky. A taky, že nejsem žádný hogo fogo. Jinak ale samozřejmě chodím v zimě i na pádlovací trenažér.

A co pádlovací bazén?
My žádný nemáme, nikdy jsem v něm nepádloval. Využívám ten trenažér – není to, jako když člověk jede na vodě a může sledovat přírodu. Když ale řeka zamrzne, nedá se nic jiného dělat. Je důležité, aby to pádlování ve vás aspoň trochu zůstalo. Chodím na vodu, dokud to jde.

Jaké další možnosti existují?
Plavu, posiluju, běhám nebo jezdím na běžkách.

Vzpomenete si, v jakých nejextrémnějších podmínkách jste jezdil?
Jezdíme na klidné vodě, takže pro nás to může být maximáně vlna od kachen. (smích) Ani jsem nikdy nejezdil ve vodách, kde jsou krokodýli. Jen na moři ve velkých vlnách nebo mezi ledem. Taky ve velkém větru nebo bouřce. Docela sranda...

Chystáte se někam do tepla?
Od roku 2012 jezdíme do Portugalska, měl bych tam být od začátku února do začátku března. Potom se vrátím a ještě mě čeká nějaké Chorvatsko. A možná pak ještě pojedu na chvíli zpátky do Portugalska. No a pak už začíná sezona.

 

 

Martin Fuksa